OSTROV PAG – PAG, NOVALJA, POVLJANA


Ostrov Pag

Patří do Kvarnerského souostroví a je dlouhý 60km. Pag je ostrov s mimořádnou atmosférou, protože velkou část jeho povrchu tvoří holá skaliska. Borové lesíky lemují pouze jižní pobřeží. Charakter ostrova je dán jeho polohou ve srážkovém stínu pohoří Velebit (až 1700m n.m.) a rozeklaným tvarem s mělkými zátokami. Nedostatek srážek a silné větry zvané bura nedovolují místní vegetaci bujný růst. Vzduch vanoucí z pevniny je však chladivý a čistý, nad ostrovem se míchá se vzduchem odpařujícím se ze salin, který je plný jódu, takže pobyt na ostrově je velmi příznivý pro astmatiky a alergiky.

Pag je známý zemědělskými specialitami jako je domácí víno žutica a ovčí Paški sir naložený v olivovém oleji. Již od starověku se z Pagu vyváží sůl, získávaná z rozsáhlých salin. Tradičním produktem je i paličkovaná krajka. Ostrov je oblíben pro příjemné středomořské klima, řadu krásných pláží a nádherné koupání v průzračné vodě. Pag je rovněž velmi vhodný pro cykloturistiku. Poblíž Metajny jsou skály vhodné pro freeclimbing, v Šimuni na jižní straně se nachází jachtařská marina, z Novalji plují trajekty na další ostrovy.

Spojení s pevninou:

Ostrov je na jihovýchodě spojen s pevninou mostem. Spojení na ostrov zajišťuje rovněž trajekt z Prizny na pevnině do Žigljenu na pobřeží ostrova. Cena trajektu se liší podle sezóny, velikosti auta (nejlevnější je za 80,-HRK) a počtu osob (1osoba 14,-HRK).

Povljana

Městečko Povljana se nachází na jižní straně ostrova, je vzdáleno od Zadaru pouhých 38km. Povljana nemá sice historické nábřeží, ale nabízí skvělou kombinaci písečných a oblázkově kamenitých pláží s pozvolným přístupem do vody. Lokalita je velice vhodná pro malé děti nebo neplavce. Ubytovací kapacity jsou nabízeny v části zvané Preko, kde máte pocit, jako byste byli na konci světa.

UBYTOVÁNÍ

Apartmány Jurišič


 
Apartmány jsou vybaveny ledničkou, nádobím, TV se satelitem, v ceně je povlečení, ručníky, utěrky

Podrobnosti »


Pag – město

Hlavní město ostrova je rozloženo po obou stranách mělkého zálivu propojeného úzkou šíjí, na níž se nachází hlavní pláž s tobogánem, fitcentrem, hřištěm, tenisovými kurty a řadou kaváren a stánků. Město má bohatou historickou tradici, po staletí bylo centrem obchodu se solí, ženy proslavily město paličkovanou krajkou. Jsou zde udržovány lidové tradice, během léta se ve městě pořádá řada kulturních akcí. Za shlédnutí stojí historické památky z 15.stol. (Knížecí palác, kostel Nanebevzetí p.Marie, věž Skrivanat), muzeum soli či expozice krajky.


EXTRA NABÍDKA BEZ NAVÝŠENÍ CENY!!!

Další ubytování ve městě Pagu nabízíme prostřednictvím místní turistické kanceláře, která zajišťuje ubytování v mnoha apartmánových domech na jižní straně zálivu.

Všechny apartmány mají velmi dobrou úroveň, mnohé jsou nové, některé jsou vybaveny TV se satelitem, klimatizací, většinou je možno využít grill, parkování na pozemku je samozřejmostí.

S ohledem na rozsah nabídky nejsou zde uvedeny jednotlivé apartmánové domy, ale pouze typy apartmánů:

Ap.1 – 4+1os. (2 ložnice, obytná místnost s kuchyní, koupelna s WC)
Ap.2 – 3+1os. (1 ložnice, obytná místnost s kuchyní, koupelna s WC)
Ap.3 (studio) – 2os. (obytná místnost s kuchyní, koupelna s WC)
Ap.4 – 6+1os. (3 ložnice, obytná místnost s kuchyní, 2 koupelny s WC)
Ap.5 – 4+2os. (2 ložnice, obytná místnost s kuchyní, koupelna s WC)

Zašlete poptávku a my vám prostřednictvím této kanceláře nabídneme konkrétní možnosti s cenou.

Ceny se liší podle sezóny
Hlavní sezóna je od 3.7. do 21.8. (nejvyšší cena)
Vedlejší sezóna je od 19.6. do 3.7. a od 21.8. do 4.9. (nižší cena)
Před a po sezóně, tj. do 19.6. a od 4.9. jsou ceny nejnižší


Novalja

Městečko Novalja na ostrově Pag se spoustou restaurací, kaváren a atrakcí je ideálním místem pro dovolenou. Oblast oplývá krásnými plážemi oceněnými modrou vlajkou a nabízí možnost naturistického campingu. Nedaleká pláž Zrče a Caska nabízí sportoviště, tobogan, a tak je rájem nejen pro děti. Pěkná písčitá pláž je i v blízkosti Staré Novalji. Trajektem z přístavu je možno navštívit sousední ostrovy.