Makarská riviéra


Makarská, ležící při úpatí pohoří Biokovo, v půvabném zálivu, odděleném od otevřeného moře poloostrovem Sv. Petar (sv. Petr), je nejoblíbenějším letoviskem mezi Splitem a Dubrovníkem. Je rušným střediskem a centrem stejnojmenné riviéry, která se v délce 60 kilometrů táhne od Brely po Gradac. Patří sem ještě Baška Voda, Tučepi, Podgora, Drašnice, Igrane, Živogošće, Drvenik, Zaostrog, Podaca, Brist a další městečka.

Ve městě Makarska s 12 000 obyvateli je současně několik desítek rekreačních komplexů, hotelů, penzionů, ale i ubytování v soukromí. Místo je vyhledávané pro malebnou polohu s kulisou Biokovských hor a především kvůli plážím. Proslulá Donja Luka je chráněná borovicovým hájem, s drobnými oblázky a hrubým pískem, pozvolným sestupem do moře.

Ústředním náměstím v Makarské je Kačićev trg (Kačićevo náměstí) s kostelem sv. Marka, kašnou a pomníkem Andriji Kačiće, chorvatského kněze a spisovatele, dále se zde nachází barokní kostel sv. Filipa se starou knihovnou. Malakologické muzeum, patřící k františkánskému klášteru, má nejbohatší sbírku mušlí a škeblí na světě.

Tipy na výlety

Makarská má dobré autobusové i trajektové spojení. Oblibě se těší zvláště výlety do Dubrovníku, Omiše, Imotského nebo poutního místa Međugorje. Lodě plují odsud do městečka Bolu na ostrově Brač, kde je nádherná pláž – mys Zlatni Rat, na Korčulu a Mljet. Je možné podniknout exkurze do pohoří Biokovo.

VILLA ELIT

Villa Elit se nachází na pěkném a klidném místě v Sumpetaru. Pláž je vzdálená od vily 60 metrů. Na jedné straně domu máte krásný pohled na moře, a na druhé straně se můžete dívat na horský masiv Mosor. Nabídka laskavé a pohostinné domácí Marianne Nazor má vždy vysokou kvalitu a hosté si mohou vybrat z pěti pohodlných apartmánů, vybavených kuchyní, ložnicí, koupelnou a balkónem. Před domem je terasa s bazénem, kde můžete odpočívat a užívat si krásný výhled. K dispozici je také parkování. Ve vzdálenosti 50 metrů od vily je samoobsluha a zastávky autobusu.

Sumpetar se nachází na Jadranském pobřeží 15 km jižně od Splitu a blízko Dugiho Ratu (1 km) a Omiše (5 km). Je ideálním místem pro hosty, kteří dávají přednost menším místům.

Pobřeží v této oblasti je hojně členité a má četné zátoky s malými plážemi. Oblázkové pláže v Sumpetaru jsou velmi vhodné pro rodiny s malými dětmi a pro neplavce, protože je zde pozvolný přístup do křišťálově čistého moře.

V Sumpetaru a jeho okolí je možné vidět několik příkladů venkovské architektury, zatímco úrodná půda umožňuje jeho obyvatelům pěstovat ovoce, zeleninu a vinnou révu. Blízké pohoří Mosor je velmi populární pro horolezce, cyklisty a turisty; milovníci adrenalinových sportů si mohou užívat rafting na řece Cetině.

Sumpetar je malebné a tiché místo. Obyvatelé Sumpetaru byli v minulosti převážně rybáři. V té době se taky rozvinulo zemědělství.. V současné době téměř každá rodina v Sumpetaru je spojena buď přímo nebo nepřímo s turismem.


Terasa s bazénem


Apartmán 1, 4+0


Apartmán 2, 4+0


Apartmán 3, 2+1


Apartmán 4, 4+0


Apartmán 5, 4+0


Fotografie
Lokalita