Kaštelanska riviera


Kaštelanská riviéra se táhne mezi starobylým Trogirem a Splitem mimo jadranskou magistrálu v délce 20km. Kaštela je pásmo starých, původně samostatných obcí, spojených v jeden administrativní celek. Jméno pochází od opevněných zámků (italsky castello), které si zde v 15. a 16. století budovali trogirští a splitští šlechtici i církev. Stavby sloužily jako obytné a hospodářské jednotky i jako střediska obrany proti Turkům. Kolem nich postupně vyrůstala sídla vesničanů.

Zahrnuje celkem sedm Kaštelů: Sučurac, Gomilica, Kambelovac, Lukšič, Novi, Stari a Štafilič. Kaštel Gomilica je považován za nejmalebnější. Kolem roku 1530 jej založily splitské benediktinky kláštera sv. Eufemije na ostrůvku Gomile. Dnes představuje tichý kamenný celek, do kterého se vstupuje přes pohyblivý most a bránu. K příjemnému prožití dovolené v Kaštele přispívá půvabná rozmanitost krajiny, bujná vegetace, početné ostrůvky, kamenné a oblázkové pláže a příznivé podnebí.

Zajímavosti: v oblasti se pěstuje stará odrůda červeného vína Crljenak kaštelanski, který má shodný genetický původ s americkou odrůdou Zinfandel. Do Ameriky se dostal z rakouské monarchie na zač.19.stol.
V Kaštel Štafilič roste památný strom – olivovník starý 1500let.

V 17.stol.se v Kašteli odehrál skutečný příběh lásky Dobrily a Miljenka, který svým tragickým koncem připomíná příběh Romea a Julie. Nešťastná láska inspirovala umělce k napsání románu a opery.

UBYTOVÁNÍ

Apartmány Kosor


 
TV, internet, klimatizace, ložní prádlo, k dispozici je pračka, fén V zahradě je k dispozici gril, hřiště, parkování.

Podrobnosti »


Apartmány Marin


 
K dispozici jsou apartmány A1 (pro 4 osoby) a A2 (2+2 osoby) s výhledem na moře. Apartmány jsou klimatizovány a je zajištěn internet.

Podrobnosti »


Apartmány Marin


 
K dispozici je apartmán pro deset osob. Dům se nachází 80 metrů od oblázkové pláže. K dispozici je klimatizace a TV se satelitem.

Podrobnosti »