Ostrov Hvar


Ostrov Hvar – Stari Grad – apartmány Perič

Ostrov Hvar je čtvrtý největší z jadranských ostrovů. Horský hřeben s vrcholem Svatý Nikola dosahuje výšky 628 m nad mořem. Ostrov je většinou pokryt borovými lesy a olivovými háji. Je zde mnoho levandulových polí a vinohradů. Pobřeží je kamenité a velmi členité s množstvím zátok a zákoutí. Hvar patří mezi nejslunnější místa v Chorvatsku. Pro své mírné zimní klima a bujnou subtropickou vegetaci bývá nazýván Chorvatskou Madeirou.
Hlavním střediskem ostrova je město Hvar s přístavem. Město je stráženo starými hradbami které navazují na pevnost Španjol, na strmém kopci nad městem je pevnost Napoljun s výhledem na ostrovy Pakleni otoci.
Druhým největším městem ostrova Hvar je Stari Grad. Dalšími významnými turistickými středisky jsou Jelsa a Vrboska, které leží na severním úrodném pobřeží ostrova. Na východním konci ostrova je střediskem malé městečko Sučuraj.

Stari Grad

Stari Grad je nevelké město v severozápadní části ostrova Hvaru, v závěru největšího zálivu tohoto ostrova, Starigradského zálivu dlouhého 7km. Patří k největším a nejnavštěvovanějším hvarským letoviskům. Stari Grad je historicky nejvýznamnější město ostrova, mimořádnou hodnotu mají jeho historické památky a starobylý ráz jeho městského jádra. Důležité je i po ekonomické stránce. Je hlavním střediskem hvarského vinařství. Slouží jako hlavní trajektový přístav ostrova.
Záliv, u něhož Stari Grad leží, je nejdelší a nejbezpečnější na celém ostrově. Na jeho východní straně se rozkládá velký poloostrov Kabal, který patří k oblíbeným sportovním a rekreačním zónám letoviska Stari Grad. Kolem zálivu vede pobřežní promenáda s lavičkami.

Spojení s pevninou

Auto lze přepravit trajektem ze Splitu do Stari Gradu nebo z Drveniku na Makarské Riviéře do Sučuraje. Existuje též přímé lodní spojení ze Splitu do města Hvar pro cestující bez auta.

Tipy na výlety

Doporučujeme celodenní lodní výlet na ostrov Brač, kde se můžete vykoupat na jedné z nejkrásnějších chorvatských pláží Zlatni Rat u letoviska Bol. Zlatni Rat je písečný výběžek do moře který vlivem mořských proudů pozvolna mění svoji polohu a tvar. Krásné vzpomínky si též přinesete z lodního výletu na ostrůvek Biševo s návštěvou Modré jeskyně (Modra spilja). Jeskyně je přístupná malou loďkou pouze za příznivých povětrnostních podmínek.

Apartmány Delić


 
Podrobnosti »

Apartmány Marinko


 
Podrobnosti »